Begin juni 2021 stuurde de provinciale overste van de Fraters CMM in Kenia samen met het schoolhoofd van St. George Mixed Secondary School in Sikri een verzoek naar het generaal bestuur om extra klaslokalen te bouwen voor deze school.
St. George Mixed Secondary School is eigendom van en wordt beheerd door de Fraters CMM. De school werd door de fraters opgericht als een informele school (CP/Coaching Programme) ter ondersteuning van hen die geen regulier voortgezet onderwijs konden betalen, en staat nu geregistreerd als een officiële particuliere school. Bij de Nationale Examens in Kenia presteerde de school de afgelopen jaren zeer goed, zelfs in het jaar 2020 toen de gevolgen van Covid-19 al merkbaar waren in de onderwijsprogramma’s.
Covid-19 in Kenia
Het eerste geval van Covid-19 in Kenia werd bevestigd op 13 maart 2020. Sindsdien bleven besmettingen stijgen en verspreidde het virus zich over het hele land. Om de verspreiding van het virus op scholen tegen te gaan, hebben de Keniaanse regering en de ministeries van Volksgezondheid en Onderwijs richtlijnen en beperkingen geformuleerd, zoals afstand houden, gezichtsmaskers voor leerlingen en personeel, verplichte aanwezigheid van schoon stromend water en zeep, en temperatuurcontrole. Veel particuliere scholen in Kenia ondervinden veel problemen om aan deze eisen te voldoen.
Uitdagingen
De meest dringende behoefte van St. George Secondary School is ruimte. Zelfs om de huidige leerlingenpopulatie te huisvesten, zijn de klaslokalen volgens de voorschriften te klein. En door de goede resultaten van de afgelopen jaren willen steeds meer ouders hun zonen en dochters op deze school inschrijven. Om voldoende ruime klaslokalen te hebben voor alle huidige en nog meer leerlingen, zijn echter extra lokalen nodig.
De bouw van extra klaslokalen is een investering, en de school is afhankelijk van de steun van anderen om dergelijke uitgaven te kunnen doen. Ze vroegen het generaal bestuur van Fraters CMM om hulp. De geraamde kosten voor een gebouw met twee verdiepingen en 8 klaslokalen bedragen ongeveer € 56.000. Het generaal bestuur vindt dit een goede investering omdat de school voorziet in de behoefte aan goed onderwijs. Bovendien wordt verwacht dat de school, met meer leerlingen, uit een breder scala van sociale lagen, een zelfvoorzienende en in de toekomst zelfs inkomsten genererende school zal worden: inkomsten die kunnen worden gebruikt om andere educatieve of sociale projecten te financieren.
Voorzieningheid
Gelukkig ontving het generaal bestuur enkele jaren geleden een erfenisfonds dat bestemd is voor onderwijs in Kenia. Door deze erfenis is het generaal bestuur nu in staat om St. George Secondary School financieel te ondersteunen.
Op 9 juli 2021 zijn de bouwactiviteiten gestart met een “ground breaking ceremony” (in Nederland zou men zeggen: het leggen van de eerste steen) voor 8 nieuwe klaslokalen op de St. George Mixed Secondary School in Sikri. We danken God voor deze kans!
Dankbaar
De fraters zijn dankbaar voor de financiële steun die ze hebben ontvangen. Als congregatie zien we echter nog steeds veel noden waaraan we met onze beperkte middelen niet kunnen voldoen. Elke vorm van financiële steun, hoe klein ook, kan een grote steun zijn voor hen die in nood verkeren. Giften zijn welkom op IBAN NL60 ABNA 0522 4390 55 ten name van Fraters CMM Missieprocuur. De Congregatie van Fraters CMM heeft de ANBI-status.